plan

Plan lekcji

Zapoznaj się z planem lekcji

czytaj więcej
nauczyciel

Nauczyciele

Rada Pedagogiczna

czytaj więcej

dokument

Dokumenty

Zapoznaj się z dokumentami szkolnymi

czytaj więcej

×

Błąd

Cannot add or update a child row: a foreign key constraint fails (`psp24opole_db2`.`#__sigplus_data`, CONSTRAINT `#__FK_sigplus_data_property` FOREIGN KEY (`propertyid`) REFERENCES `#__sigplus_property` (`propertyid`) ON DELETE CASCADE)

Aktualności

W szkole zorganizowano Targi Edukacyjne. Podczas targów, przedstawiciele szkół ponadpodstawowych prezentowali swoje oferty edukacyjne i informowali o zasadach rekrutacji.

{galeria}2019/04/12{/galeria}

Szanowni Państwo
Od 8 kwietnia do odwołania nauczyciele zatrudnieni w Publicznej Szkole Podstawowej nr 24 im. Przyjaźni Narodów Świata w Opolu zapowiedzieli podjęcie akcji protestacyjnej poprzez udział w strajku. Ze względu na liczny udział nauczycieli w strajku, jako Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 24 w Opolu nie będę w stanie zorganizować zastępstw, a lekcje nie będą mogły się odbywać. Jeżeli faktycznie dojdzie do zapowiadanej akcji protestacyjnej, to doprowadzi ona do zakłócenia właściwego toku pracy szkoły, a przede wszystkim spowoduje przeszkodę w realizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego uczniów.

Od 08.04.2019 roku rozpocznie się strajk pracowników naszej placówki - oznacza to, że problem może pojawić się nie tylko w kwestii nauczania, ale także w opiece nad dziećmi. Co w takiej sytuacji mogą zrobić rodzice? W przypadku dzieci poniżej ósmego roku życia mogą ubiegać się o zasiłek opiekuńczy na podobnych zasadach, jak w przypadku choroby dziecka.

Reprezentacja naszej szkoły: Ala i Marysia z klasy 7a oraz Hanulka z klasy 5b wzięły udział w etapie rejonowym Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu. Podczas testu Dziewczyny miały okazję zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi między innymi Ruchu Młodzieżowego PCK, działalności Polskiego Czerwonego Krzyża, wiadomości nt. Międzynarodowego Prawa Humanitarnego.
Gratulujemy Ali, Marysi oraz Hani ogromnej wiedzy!
Dodatkowo, trzymamy kciuki za sukces Ali na etapie okręgowym olimpiady!

{galeria}2019/04/10{/galeria}

Klasa 7a wzięła udział w wyjściu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. W ramach zajęć uczniowie mieli okazję prześledzić drogę dawcy krwi, dowiedzieć się, jakie wymogi należy spełnić, aby zostać dawcą. Następnie Panie pielęgniarki oprowadziły nas po laboratoriach, w których przechowywana i badana jest krew oraz jej składniki. Wizyta w RCKiK stanowiła bardzo istotny element budowania świadomości o tym, jak istotne jest promowanie honorowego dawstwa krwi. Po krótkiej przerwie i spacerze ulicami Opola, udaliśmy się do Muzeum Uniwersytetu Opolskiego. Wizyta w nim wzbogaciła nas w wiedzę dotyczącą historii Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Uniwersytetu Opolskiego, tajemnic Wzgórza Uniwersyteckiego. Ostatnim punktem naszej wyprawy była ekspozycja Europejskiego Centrum Paleontologii, na której to przyjrzeliśmy się z bliska śladom historii życia na Ziemi zachowanych w skamieniałościach.

{galeria}2019/04/09{/galeria}

Uczniowie klas ósmych wzięli udział w dniach otwartych Liceum Ogólnokształcącego nr VIII w Opolu oraz Liceum Ogólnokształcącego nr IX w Opolu. Podczas odwiedzin młodzież miała okazję wziąć udział w wielu różnorakich konkursach np. quizie historyczno- kulinarnym, zagadkach w językach obcych, sprawdzić swoją celność i trafić w „dziewiątkę”, popracować nad tężyzną fizyczną w szkolnej sali gimnastycznej, a także stać się obserwatorem rozprawy sądowej, oddać w ręce przyszłych kosmetyczek i fizjoterapeutek czy poprowadzić robota. Z pewnością dzień otwarty nie tylko dał uczniom możliwość poznania oferty szkół ponadpodstawowych, ale także stanowił doskonałą okazję, by poczuć klimat panujący w danej placówce.

{galeria}2019/04/08{/galeria}

Uczennice z kółka biologicznego (reprezentacja klasy 5b oraz 5c) wzięły udział w konkursie organizowanym przez Aglomerację Opolską: Mały ogród – wielka sprawa. W ramach przygotowania do konkursu, dzieci miały okazję porozmawiać z babciami i dziadkami na temat dawnych roślin uprawianych w przydomowych ogródkach. Następnie uczennice dokonały podziału roślin na grupy roślin miododajnych, chętnie odwiedzanych przez owady zapylające, o właściwościach leczniczych oraz zioła wykorzystywane w kuchni. Przy okazji przygotowań, w klasie 5b został zorganizowany mini-konkurs klasowy polegający na wymienieniu jak największej ilości dawnych roślin uprawnych. Ostatnim etapem przygotowań było wykonanie projektu ogrodu w postaci makiety, na którą składały się koła olimpijskie, nawiązujące do patrona naszej szkoły oraz podkreślające jej sportowy charakter, stworzone z gatunków roślin o wybranych kolorach.

{galeria}2019/04/07{/galeria}

Klasy 3a, 3b oraz 4c wzięły udział w warsztatach dotyczących smogu: Business vs Smog organizowanych przez firmę PwC SDC. Podczas zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się, czym jest smog, w jaki sposób powstaje, dlaczego właściwie jest szkodliwy oraz jak należy mu przeciwdziałać. Uczniowie chętnie brali udział w ćwiczeniach, a Panie z cierpliwością odpowiadały na zadawane pytania.
Dziękujemy za wizytę.

{galeria}2019/04/06{/galeria}

Menu

 
 sport ikonka              
biblioteka ikonka
 
             
swietlica ikonka
 
             
dokument ikonka
 
             
rodzina ikonka

Sport

             

Biblioteka

             

Świetlica

                           

Rada Rodziców

 

Szukaj

bip

 

8 oferta

eDziennik

biblioteka

npcr21 25

sport

zdrowie3

swietlica

statuty

rodzice

nauczyciel

lekcje

Certyfikaty

bezpieczna szkola logo

lepsza szkola

szkola promujaca zdrowie

szkola bez przemocy

Projekty

osc

001 20231011163751

LOGO LAPTOP DLA UCZNIA

Kto nas odwiedza

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

 
Go to Top
JSN Solid 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework