Naszą misją jest uczyć i wychowywać

Wszyscy pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie przyczyniają się do realizacji celów i zadań szkoły.
W szkole panuje współpraca, zaufanie, życzliwość, współodpowiedzialność.
Respektowane są normy społeczne. Sport pokazuje, że warto być fair-play, a drużyna, którą jest szkoła, może osiągnąć znacznie więcej niż jednostka.
Nadrzędnym celem pracy szkoły jest stworzenie warunków do osiągnięcia sukcesu przez każdego ucznia na miarę jego możliwości.
Życzliwa i przyjazna atmosfera panująca między uczniami i nauczycielami oraz kadrą pedagogiczną nakierowana na współpracę i współodpowiedzialność za swoje działania, sprzyja podtrzymywaniu gotowości do nauki i rozwoju pasji.

Koncepcja pracy szkoły zakłada wiele odważnych, ale w moim odczuciu potrzebnych działań, które chcę osiągnąć. Bez współpracy we wszystkich obszarach funkcjonowania szkoły, osiągnięcie wskazanych przeze mnie zadań, nie będzie pełni możliwe. Współpraca pomiędzy nauczycielami, administracją i obsługą szkoły, rodzicami, uczniami i naszym najbliższym środowiskiem lokalnym zwiększa szanse na realizację przedstawionej koncepcji. Priorytetowe jest także współdziałanie z organem prowadzącym szkołę, Kuratorium Oświaty, instytucjami wspierającymi szkołę w jej codziennym funkcjonowaniu. Zmieniający się świat pokazuje nam stale, że to, co zakładaliśmy na początku w momencie kreślenia planów, czasami trzeba zmodyfikować. Liczę, że liczne doświadczenia okresu pandemii i nauczania zdalnego czy nagłej pomocy sąsiadom z Ukrainy pokazały, że potrafimy się zmobilizować, by realizować zadania oświatowe w oparciu o zachodzące wokół nas zmiany. Wierzę, że realizacja założonej koncepcji będzie możliwa i szkoła, której chcę przewodzić, będzie szkołą na miarę XXI wieku.